+90 212 544 96 05 - 09

Sosyal Medyada Biz}

Sıkça Sorulan Sorular

AKLINIZDA SORU İŞARETİ KALMASIN
Daha önceden sorulmuş olan tüm soruları burada bulabilirsiniz. Yardımcı olacağını düşündüğümüz soru ve cevapları sizin için derledik.
Bristol Kağıt Nedir?
Bristol kağıt; Bir yüzü beyaz arka yüzü ise hafif kirli beyaz görüntüde olup, hafif kartonumsu bir yapıya sahiptir. Genel olarak tek yüzüne baskı yapılmaktadır. Arka yüzüne baskı yapılmayacak olan veya tek renk baskı yapılacak olan işlerde kullanılması uygundur. Örnek: kartpostal ve benzer ürünlerde kullanılmaktadır.
Fantezi Kağıt Nedir?
Fantezi Kağıt genel olarak yüzey kısmı desenli (dokulu) kağıt olarak bilinir. Üretimi esnasında pamuk ve selüloz birleşimi ile son derece etkileyici desen görünümü elde edilir.
Hamur Kağıt Nedir?
Hamur kağıt birinci, ikinci ve üçüncü hamur olarak sınıflandırılır. Özellikle birinci hamur kağıtlarda selüloz oranı yüksektir ve kaliteli baskı yapmaya uygundur. Bu tip kağıtlar genellikle yazışmalarda ve ticari evrak basımlarında kullanılır.
Kuşe Kağıt Nedir?
Kuşe kağıt (fotoğraf kağıdı olarak da bilinir) özel üretilen ve yüzeyi kaplanarak yapılan, parlak veya mat kağıttır; daha rafine, pürüzsüz ve stabil bir yüzeye sahiptir. Böylece detayların net olduğu bir baskı kalitesine ulaşabilirsiniz.Parlak kuşe, mat kuşe seçimi kişisel bir tercihtir ve üretim şekliyle ayrışır. Parlak kuşe daha kolay işlenir ve mat kuşe kağıda göre baskıdan sonra daha çabuk kurumasıyla farklılaşır.
Laminasyon Nedir?
Baskı yüzeyini koruma amacıyla yapılan yüzey kaplama işlemidir. Selefon, basılan ürünleri su, ışık ve diğer dış etkenlerden korumak ve estetik ürünleri ortaya çıkartmak için kullanlıan bir laminasyon yöntemidir. Çok ince plastik bir tabaka ürün üzerine uygulanır. Selefon, mat veya parlak olarak uygulanabilir.